Ekspres Diyet

Kilo vermek son zamanlarda bakıldığında en önemli konular arasında. Bunun için farklı diyet çeşitleri birçok uzman tarafından önerilmekte. Bu diyetlerin arasında olan ve Dr.Ender Saraç tarafından önerilen bir diyet çeşidi var. Bir başka adı da Son Dakika Diyeti olan Ekspres diyet, Dr.Ender Saraç’ın hızlı kilo vermek, zayıflamak isteyenler için sunduğu alternatif bir diyet çeşidi.

Ekspres Diyet Listesi

Yataktan kalkınca

Sabah 06.30′da uyanmalısınız. Çünkü erken uyanmak metabolizmamızın çalışmasını sağlayacaktır. metabolizmamız canlı kalacak ve yakacağımız kalori miktarı daha çok olacaktır.
Yataktan kalkınca bir bardak ılık suyun içine yarım tatlı kaşığı bal ve 8-10 damla limon sıkılarak içilmeli ve tempolu bir yürüyüşle ter atmalısınız.
Kahvaltı

Yürüyüş bitince bir salatalık ve kabuklu bir şekilde bir adet yeşil elma tüketilmeli. Saat 11′de ise iki parmak dil peyniri yemelisiniz.
Öğle yemeği

Bir avuç kadar tavuk ızgara, bir demet taze nane, dereotu, roka, 2 hafif acı sivri biber yemeli yanında yaptığınız salataya 10-15 damla limon ve bir çay kaşığı zeytinyağı koymalısınız.
Öğle yemeğinden bir saat sonra bir küçük şişe maden sodası içilmeli
2,5 saat sonra diri ve sert şeftali ile kayısı yenmeli
Akşam üstüne doğru bir bardak light ayran içilmeli
Akşam yemeği

Akşam yemeğinde üç adet haşlanmuş kabak, iki adet hafif acı sivri biber, üzerine sos olarak iki tatlı kaşığı light yoğurt, üç-dört adet taze soğan ve bir dilim kızarmış kepek ekmeği yenmeli.
Gece

Gece ise, iki adet ceviz içi, 15-20 adet tuzsuz leblebi ve bir avuç vişne yenmeli.

İkinci gün

Yataktan kalkınca

Yine sabah 06.30′da uyanmalısınız. Çünkü erken uyanmak metabolizmamızın çalışmasını sağlayacaktır. metabolizmamız canlı kalacak ve yakacağımız kalori miktarı daha çok olacaktır.
Yataktan kalkınca bir bardak ılık suyun içine yarım tatlı kaşığı bal ve 8-10 damla limon sıkılarak içilmeli ve tempolu bir yürüyüşle ter atmalısınız.
Kahvaltı

Kahvaltıda iki adet ceviz içi, üç adet diri kayısı ve dört adet az tuzlu zeytin yenmeli.
Kahvaltıdan iki üç saat sonra, bir bardak light süt içilmeli.
Öğle yemeği

100 gram light ton balıklı semizotu salatası semizotu saplarıyla doğranmalı ve bu salata tüketilmeli.
Bu salatayı yedikten iki üç saat sonra kabuklu bir şekilde bir adet yeşil elma ve bir avuç vişne yenmeli
İki saat sonra iki parmak dil peyniri ile öğle yemeği tamamlanmalı.
Akşam yemeği

Akşam yemeğinde, bir porsiyon bol sarımsaklı, soğanlı ve hafif sivri biberli taze fasulye kavurması, yanında, iki adet kepekli bisküvi yenmeli.
Gece

10-15 leblebi ve iki-üç adet diri kayısı tüketilebilir.
Anahtar Kelimeler:

ekspres diyet
diyette kahvaltıda ne içilmeli